A Magyar Zene Házában adtak koncertet a Varázsceruza mentoráltjai

A Magyar Zene Házában adtak koncertet a Varázsceruza mentoráltjai

A Magyar Zene Házában adtak koncertet a Varázsceruza mentoráltjai

Megható sikert arattak a Civilút fogyatékosügyi zenei tehetségkutatójának résztvevői július 2-án a Magyar Zene Házában. A hónapok óta tartó felkészülés, tanulás és olykor küzdelmes pillanatok aznap este a közönség elismerő tapsában és éljenzésében hálálta meg magát.

A Kovács-testvérpár, Cintia és Dzsenifer, illetve Pintér Norbert, a Varázsceruza – Hagyj nyomot a világban Pásztor Annával mentoráltjai széles közönség előtt mutatkoztak be kedden este a gyönyörű Magyar Zene Háza szabadtéri színpadján. A Vibe Changersen kaptak lehetőséget olyan zenészek mellett, mint a Random Trip volt és a Seven Seconds In The Future csapata. Madaras Dorottya sajnos betegség miatt nem tudott jelen lenni az eseményen, így Norbi a Zálogház című közös dalukat két énekesnőt gitáron kísérve adta elő. Cinti és Dzsenifer a saját életükről szóló, Sötét éjjel című saját dalukat énekelték a közönségnek.

Ma Magyarországon több mint 600 000 ember él kisebb vagy nagyobb fogyatékossággal. Elsősorban értük, őket támogatva hívtuk életre a Varázsceruza programot. A program célja az volt, hogy a kultúrán, azon belül is a zenén keresztül szólítsa meg a többségi társadalmat üzenetével: a sors nem válogat, de a tehetség sem. A zenében nincs fogyatékosság, csak zenész van és közönség, közösség teremtődik és közös élmény.

A mentoráltak Pásztor Annával és Szebényi Dániellel a három hónapos zenei képzés során gyakorlati órákon és workshopokon nyertek betekintést a dalszövegírás fortélyaiba, a dalszerzés alapvetéseibe, majd kezdtek közös dalszerzésbe.

Madaras Dorottya gyerekkora óta szívesen osztja meg érzéseit és gondolatait másokkal, ennek eszközéül választotta a művészetet, amit több nyelven „beszél”. A zene mellett a színjátszás is része az életének. A program során Pintér Norberttel kerültek közös nevezőre, és készítettek együtt szerzeményt. Dodo csilingelő, a legnagyobb tereket betöltő hangját Norbi gitárjátéka kíséri.

Pintér Norbert profi zenészként és zenei pedagógusként került a Varázsceruza Programba. A dalszerzés és stúdiózás világában csiszolta tovább tehetségét, melyet saját zenekara életében tud majd kamatoztatni.

Kovács Dzsenifer és Kovács Cintia testvérpárként jelentkeztek a programba, énektudásukat otthon, a négy fal közé zárkózva csiszolták. Miután profik kezei közé kerültek, hangjuk és személyiségük gyönyörű virágként bontakozott ki. Hatalmas utat jártak be Tiszakanyárról egészen Budapestig, de a legnagyobb utazást a lelkük körül tették.