A Civilút Alapítvány a Nemzeti Sportügynökség Zrt-vel kötött együttműködés alapján jószolgálati partnerként működött közre a 19. FINA Vizes Világbajnokságon. Az esemény szervezőbizottságától közel 3000 tiszteletjegyet kapott az Alapítvány 21 vidéki és 28 budapesti sporteseményre. A tiszteletjegyeket közel 40, fogyatékossággal, nehezítettséggel élő emberekkel, nagycsaládosokkal, egyszülős családokkal, valamint egészségügyi dolgozókkal foglalkozó civil szervezet, alapítvány és intézmény közreműködésével juttatta el a Civilút az érintettek számára.
Fogyatékossággal, nehezítettséggel élő emberek, nagycsaládosok, egyszülős családok, valamint egészségügyi dolgozók ingyenesen látogathattak ki a 19. FINA Vizes Világbajnokság budapesti, soproni, szegedi és debreceni eseményeire a Civilút Alapítvány és a kiemelt nemzetközi sportesemények megvalósításáért felelős Nemzeti Sportügynökség Nonprofit Zrt. (NSÜ) együttműködésének eredményeként. A Civilút Alapítvány az esemény jószolgálati partnereként biztosította, hogy a közel 3000 darab tiszteletjegyet partnerszervezetein keresztül eljuttatja a speciális körülmények között élő embereknek. Összesen 21 vidéki és 28 budapesti sporteseményre látogathattak el ingyenesen a nézők, akikhez a tiszteletjegyeket az Alapítvány közel 40 partnerszervezetén keresztül, önkéntesek bevonásával juttatta el.
„Sikeres programot bonyolíthattunk le a 19. FINA Vizes Világbajnokság szervezőbizottságával közösen. Nagyon büszkék vagyunk rá, hogy az esemény jószolgálati partnereként több száz fogyatékossággal, nehezítettséggel élő embert, nagycsaládosokat, egyszülős családokat, valamint egészségügyi dolgozókat segíthettünk hozzá, hogy részt vegyenek ezen a nagyszabású programon és átéljék a közös szurkolás örömét” – mondta Gulyás Andrea, a Civilút Alapítvány kurátora.
Jószolgálati partnerként az Alapítvány külön elektronikus regisztrációs rendszert hozott létre a partnerszervezetek számára és önkéntesek bevonásával biztosította a helyszíneken a csoportok fogadását és kalauzolását. – A helyszínek előzetes felmérése alapján mind a szervezők, mind a vendégek felé jeleztük a speciális körülményeket, hiszen ez is szerves része a jószolgálati partnerségnek. Ezzel tudtuk biztosítani, hogy a fogyatékossággal, nehezítettséggel élők is komfortosan érezzék magukat és önfeledten adják át magukat a szurkolás örömének – mutatott rá Gulyás Andrea.
Meghívott partnerszervezetek:
Afázia – Az Újrabeszélők Egyesülete
Átszervezés Alapítvány
Autisták Országos Szövetsége (AOSZ)
Az Ép Hallásért Alapítvány
DÉMOSZTHENÉSZ Beszédhibások és Segítőik Országos Érdekvédelmi Egyesülete
Egy Csepp Figyelem Alapítvány
Egyesület az Inklúzióért (Egy sima egy fordított)
Egyedülálló Szülők Klubja Alapítvány – Egyszülős Központ
Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetsége (ÉFOÉSZ)
Értelmi Sérülteket Szolgáló Társadalmi Szervezetek és Alapítványok Országos Szövetsége (ÉTA)
Esőemberekért Egyesület
Ezüstcipő Focisuli Alapítvány
Fészek Gyermekvédő Egyesület
Fiatal Családosok Klubjának Egyesülete (FICSAK)
Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetsége (FODISZ)
IRMÁK Nonprofit Kft.
Kézenfogva Alapítvány
Látássérültek Szabadidősport Egyesülete
Magyar Szervátültetettek Szövetsége
Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége (MVGYOSZ)
Ments Életet Alapítvány
Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE)
Nem Adom Fel Alapítvány
Országos Kórházi Főigazgatóság
Otthon Segítünk Alapítvány
Rehab Force Nonprofit Kft.
Ringató Magyar Zenei Nevelési Alapítvány
Segítő Angyalok Alapítvány
Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége (SINOSZ)
Sportos Cukorbetegek Egyesülete
Szív Bajnokai Alapítvány
Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (SZGYF)
Szurikáta Alapítvány a Diabéteszes Gyermekekért
Szülők Háza Alapítvány
Vakok Állami Intézete